Záclony Zväčša priehľadný až polo-priehľadný textilný materiál, ktorý visí na oknách alebo v otvorených priestoroch ako dekorácia, zástena alebo plenta. KONTAKT

Záclony

Zväčša priehľadný až polo-priehľadný textilný materiál, ktorý visí na oknách alebo v otvorených priestoroch ako dekorácia, zástena alebo plenta. Z funkčného hľadiska slúži ako clona na okne hlavne počas dňa a častejšie sa používa v kombinácii so závesmi.

Záclony sú vyrábané hlavne vo forme tkanej textílie, čipky alebo výšivky alebo s vypaľovanými vzormi a pokiaľ sú vyrábané strojovo, vo veľkej väčšine už majú ukončený spodný okraj či už “olovkom” (ohybné ťažítko zapracované do látky tak aby ju jemne napínalo prirodzenou gravitáciou a tým pádom bola rovnomerne zaťažená a pekne visela) alebo ozdobnou bordúrou. Použitý materiál (najmä polyester, bavlna, ľan a ich zmesi) a vzory sa líšia podľa aktuálnych trendov.

Závesy
Špeciálny druh dekoračnej aj funkčnej textílie, ktorý sa primárne používa ako doplnok v interiéri a ako pomôcka proti prenikaniu svetla cez okno do budovy alebo z budovy von.
Čalúnenie
Čalúnický materiál sa od dekoračného líši hlavne v jeho odolnosti, keďže je naň vyvíjaná omnoho vyššia záťaž.
Tapety
Materiál, ktorý sa s obľubou používa na oživenie jedno-tvárnych stien poväčšine v domácnostiach a komerčných priestoroch.

Instagram CottonBlush

Nechajte sa inšpirovať novými interiérovými trendami!