Závesy Špeciálny druh dekoračnej aj funkčnej textílie, ktorý sa primárne používa ako doplnok v interiéri a ako pomôcka proti prenikaniu svetla cez okno do budovy alebo z budovy von. KONTAKT

Závesy

Špeciálny druh dekoračnej aj funkčnej textílie, ktorý sa primárne používa ako doplnok v interiéri a ako pomôcka proti prenikaniu svetla cez okno do budovy alebo z budovy von. Sú vyrábané zväčša tkaním z rôznych prírodných a syntetických materiálov a ich kombináciou (bavlna, ľan, hodváb, viskóza, polyester…). Sekundárne funkcie závesov sú čo najväčšie až úplné zabránenie prestupu svetla (dimeout, blackout), odrážanie tepla alebo chladu, prípadne zvuková izolácia.

Existuje nespočetné množstvo dekoračných látok, od ľahších a vzdušných látok, cez ťažšie, padavé či krčivé a stojaté, až po veľmi ťažké a masívne druhy. Dizajn môže byť jednoduchší, jednofarebný či len s výraznejšou štruktúrou tkania, ďalej rôzne printy (potlače), výšivky a ich kombinácie. Vrámci kolekcií bývajú už krásne zladené viaceré druhy (komplikovanejší vzor, jednoduchý vzor, štruktúra a jedno-farebná látka) a tak je možné použiť viacej materiálov na prípadné kombinovanie v interiéri s ďalšími doplnkami k závesom, ako sú dekoračné vankúše, štóly, šerpy, lemy atď.

Záclony
Zväčša priehľadný až polo-priehľadný textilný materiál, ktorý visí na oknách alebo v otvorených priestoroch ako dekorácia, zástena alebo plenta.
Čalúnenie
Čalúnický materiál sa od dekoračného líši hlavne v jeho odolnosti, keďže je naň vyvíjaná omnoho vyššia záťaž.
Tapety
Materiál, ktorý sa s obľubou používa na oživenie jedno-tvárnych stien poväčšine v domácnostiach a komerčných priestoroch.

Instagram CottonBlush

Nechajte sa inšpirovať novými interiérovými trendami!